STERNIK MOTOROWODNY

kurs motorowodny Mazowieckie

Sternik motorowodny

UPRAWNIA DO :
- prowadzenie jachtów i skuterów bez ograniczeń w mocy po wodach śródlądowych,
- prowadzenie jachtów motorowych o długości kadłuba do 12m po morskich wodach wewnętrznych i do 2Mm od brzegu po wodach otwartych, w porze dziennej.
opłaty dodatkowe:
patent: 50zł
egzamin: 250zł
koszty obejmują:
szkolenie praktyczne (manewrówka)
materiały szkoleniowe
opiekę Instruktora PZMWiNW

CENA KURSU: 700 zł

LICENCJA NA HOLOWANIE NARCIARZA

Holowanie narciarza

UPRAWNIA DO:
Holowanie narciarza wodnego
Holowanie innych przedmiotów pływających
WYMAGANIA:
ukończyła 18. rok życia;
posiada co najmniej patent sternika motorowodnego;
zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności.
opłaty dodatkowe:
patent: 50zł
egzamin: 250zł
koszty obejmują:
szkolenie teoretyczne
materiały szkoleniowe
szkolenie praktyczne - holowanie narciarza i jazda na nartach
opiekę Instruktora PZMWiNW

CENA KURSU: 500 zł

KURS NA PATENT STERMOTORZYSTY ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ

stermotorzysta zeglugi srodladowej

UPRAWNIA DO KIEROWANIA:
małym statkiem,
łodzią przewozową o napędzie mechanicznym;
WYMAGANIA
12-miesięcznej praktyki pływania na statkach żeglugi śródlądowej o napędzie mechanicznym oraz złożenie egzaminu z zakresu wymaganej wiedzy i umiejętności praktycznych albo stopnia chorążego Marynarki Wojennej lub Oddziału Morskiego Straży Granicznej oraz 3-miesięcznej praktyki pływania na statkach żeglugi śródlądowej.
Opłaty dodatkowe
egzamin 150 zł
patent 50 zł
Egzamin jest przeprowadzany przez TERENOWĄ KOMISJĘ EGZAMINACYJNĄ URZĘDU ŻEGLUGI SRÓDLĄDOWEJ

CENA KURSU: 1200 zł

Kurs motorowodny i patent sternika – województwo mazowieckie

Uprawianie sportów wodnych to prawdziwa frajda dla miłośników żaglówek, motorówek, nart wodnych i wielu innych atrakcji uprzyjemniających pobyt na wodzie lub w jej pobliżu. Niestety większość z tych atrakcji jest zarezerwowana dla osób posiadających stosowne uprawnienia, takie jak patent sternika, patent sternika motorowodnego lub uprawnienia do holowania narciarza wodnego oraz innych przedmiotów pływających. Co więc należy zrobić, żeby móc bez ograniczeń korzystać ze swoich ulubionych atrakcji wodnych? Wystarczy zdać egzamin na patent sternika motorowodnego.

Jak przygotować się do egzaminu na patent sternika?

Zmiana przepisów umożliwia podejście do egzaminu na patent sternika – w tym sternika motorowodnego - osobom, które nie ukończyły żadnego kursu przygotowawczego. Nie oznacza to jednak, iż osoby, które dopiero planują rozpoczęcie swojej przygody ze sportami wodnymi nie mają szans na uzyskanie stosownych uprawnień. Do egzaminu przygotuje nas kurs motorowodny. Kursy motorowodne są organizowane na akwenach śródlądowych przez różnorodne ośrodki szkoleniowe, takie jak działający na terenie Płocka Ośrodek Szkoleniowy Horyzont.

Na co zwrócić uwagę zapisując się na kursy motorowodne?

Podstawowy kurs motorowodny można odbyć w trybie weekendowym lub przyspieszonym. W zależności od ośrodka szkoleniowego kurs może trwać od kilku do kilkunastu godzin i obejmować zajęcia praktyczne oraz wykłady. Jeśli nie dysponujemy wcześniejszymi doświadczeniami i nie posiadamy w swoim otoczeniu osoby, która mogłaby nam służyć radą i pomocą na wodzie warto wybrać dłuższy kurs, podczas którego zdobędziemy praktykę i wiedzę, niezbędne do tego, żeby w miarę pewnie poczuć się na wodzie i wykorzystywać w praktyce zdobyte uprawnienie.

Nasze kursy motorowodne – Płock i okolice

Kursy motorowodne to nasza specjalność. W Ośrodku Szkoleniowym Horyzont możecie Państwo zdobyć patenty uprawniające Was do aktywnego wypoczynku nad wodą, takie jak:

  • patent sternika motorowodnego,
  • licencja na holowanie narciarza oraz innych przedmiotów pływających (kurs dla osób posiadających już uprawnienia sternika motorowodnego),
  • patent stermotorzysty żeglugi śródlądowej.

Dodatkowo organizujemy profesjonalne kursy pierwszej pomocy, po ukończeniu których dysponujecie Państwo wiedzą oraz elementarnym doświadczeniem w zakresie świadczenia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach, także tych na wodzie.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w kursach motorowodnych zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze najoptymalniejszego wariantu odbycia kursu. Zapewniamy rzetelne przygotowanie praktyczne i merytoryczne do egzaminu. Organizujemy także kursy motorowodne w Łodzi.